25. září 2017

178: A zase mi nejsou!

V neděli jsem odporoučela špinavý džíny do koše s prádlem a dnes ráno sáhla pro nový. Potud byl svět v pořádku. Pak jsem si ty kalhoty oblíkla... A zjistila, že mi nejsou. Zase! Tak to je úlet, rozesmála jsem se. Máš, cos chtěla, zaznělo mi v hlavě a já si vycvakla vtipnou fotku do zářijového WOL!

Když jsem si před necelým rokem kupovala nový džíny, přestože jsem ve skříni měla asi patery, chtěla jsem hlavně pohodlí. Potřebovala jsem nový džíny, do kterých se nasoukám a nebudu s nima bojovat. Znáte to, zapínání a tak. Nechtěla jsem se drtit tím, že mám kila navíc, ale s povzdechem jsem přijala své současné Já, které je trochu těžší než to, které jsem znala kdysi a rozhodla se místo boje moudře ustoupit.

Přestože mě ve skrytu duše neopouštěla představa, že jednou zase budu mít předporodní váhu, to poslední, co bych právě teď chtěla řešit, byla nějaká šílená dieta nebo změna jídelníčku. Už jsem to nechtěla hrotit. Zkusila jsem to už tolikrát. Všechno marný.

Začal nový rok a ve mě se ozval vnitřní hlas a obrátil mě zpět k mé vyhasínající touze. Jiskřička opět zazářila a já začala. Po třech měsících jsem ale byla stále na začátku a děkovala za svou prozřetelnost, že jsem si koupila kalhoty odpovídající velikosti. Bylo by fajn ztratit starý kila, znělo mi v hlavě. Kila, který patří tvý minulý práci, stresu, který už na sobě nedopustíš páchat, obrazu, kterým už nechceš být... Bylo by, oddechla jsem zklamaně, ale furt přešlapuju.

Pak se to zlomilo.

Teď tady stojím skoro přesně po šesti měsících, co jsem opravdu začala. Jsem o 10 kilo lehčí a opět postavená před problém, že mi nejsou kalhoty. I s oběma rukama za pasem jsou volnější. Dívám se do toho prostoru a nemohu uvěřit, že i tohle dřív vyplňovalo moje tělo. To stejný tělo, který v těch kalhotách dneska plave.

Jsem v šoku a současně si užívám další vlnu hrdosti, která se rozbila o moje polevující naděje, že tohle je finálka. Ale i tak, podařilo se to. Konečně! Přece jen! A nejlepší na tom je, že to tak už může být napořád...

Snad není hřích chtít ještě do konce roku shodit ta poslední 4 kila a dostat se na vysněnou váhu.
Jen musím nějak vyřešit ty kalhoty. Jo a musím si koupit nový pásek. To za to stojí...

P.S.: Jo a jestli to chcete taky zkusit, já se řídila tímhle návodem >>>

Žádné komentáře:

Okomentovat

Místo pro Váš názor ;-)